Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola – Berģu autoservisā un viesnīcā?

2016. gada 28.jūnija Garkalnes novada domes sēdē, kā pirmais dienaskārtības jautājums tika izskatīts Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas skolas padomes iesniegums. Iesniegumā skolas padome informēja novada domi par telpu trūkumu skolā un to, ka 2017. gada 1. septembrī pirmklasniekus skola uzņemt nevarēs, ja netiks rasts risinājums telpu jautājumā, jo beidzot visas pažobeles un pagrabi būs aizpildīti ar bērnu čalām un vairāk telpu, kurās vēl “iespiest” bērnus, vairs nebūs.
Domes sēdē Guntars Krievs informēja domes deputātus, par BMMP skolas piebūves tehniskā projekta virzību, kas jau esot iesniegts Būvvaldē un ir izņemama būvatļauja, tik, lai izsludinātu iepirkumu, ir nepieciešama nauda. Arī ieteikumu, izmantot novada kredītportfeļa iespējas un iztrūkstošo naudu skolas piebūves būvniecībai aizņemties Valsts kasē tika ieteikts, ko arī opozīcijas deputāti atbalstīja, taču domes priekšsēdētājs M.G. Bauze- Krastiņš argumentēja, ka aizņemoties naudu Valsts kasē, novada darbībām būšot stingra uzraudzība (Garkalnes novadam tā lieti noderētu. Aut.), un tas, pēc domes priekšsēdētāja izteikumiem, nebūšot labi. Domes priekšsēdētājs izteica, pēc viņa ieskatiem, labu priekšlikumu, pat reiz izsolē varot par “lēto”, tas ir, par aptuveni 900 000 EUR, iegādāties visu Berģu autoservisa kompleksu ar visu viesnīcu, un tas, pēc viņa ieskatiem, varētu būt labs pagaidu risinājums Berģu Mūzikas un mākslas skolai.

bergu skola2

Domāju, ka liela daļa novada iedzīvotāju zina, kur tas atrodas. Viesnīca atrodas starp šoseju un dzelzceļu, iepretim veikalam “Depo”, blakus “Statoil” degvielas uzpildes stacijai, auto gāzes uzpildes stacijai un Lemminkäinen asfalta rūpnīcai, tā teikt, “teicama” vieta skolai. Un nokļūšana turp arī ir tāda, kāda tā ir.
Protams, visas šīs telpas jau gadiem ir stāvējušas pamestas, tās būs jāremontē, jāpārbūvē un jāpielāgo, kas atkal nebūs lēti – zinot mūsu novada remontu izmaksas.
Un labākais ir tas, ka jūlija domes sēdē koalīcija esot konceptuāli atbalstījusi ieceri iegādāties Berģu autoservisa kompleksu, gan M.G. Bauze – Krastiņš esot izteicies, ka varbūt skolai nebūs labi, bet sociālos dzīvokļus gan varēšot tur ierīkot.
Vai tiešam mūsu novadā nav neviena zemes “gabala”, kur arī sociālo māju varētu uzbūvēt, kas būtu lētāk un labāk?
Pat reiz notiek Sakaru ielas 5, Langstiņos, ēkas remontēšana un pielāgošana PII vajadzībām. Nepilnu 300m2 ēkas remonta plānotās izmaksas pēc Iepirkumu Uzraudzības biroja mājas lapā atrodamās informācijas, ir 390 116,73 EUR.
Tad cik izmaksātu Berģu autoservisa remonti, pārbūves, pielāgošanas?
Vai tiešām tas būtu lētāk nekā uzbūvēt jaunu gan skolu, gan sociālo māju? Vai tiešām mūsu novada bērni nav pelnījuši jaunas, gaišas telpas? Nedomāju, ka iedzīvotāji, kuriem pienākas sociālie dzīvokļi, arī ir pelnījuši nez kādas kvalitātes dzīvokļus un pie tam tādā vietā!
Vai tiešām bagātais Garkalnes novads nevar uzbūvēt gan jaunu, skaistu piebūvi skolēniem un jaunu, skaistu sociālo dzīvokļu māju?
Ropažos vidusskolai tiek būvēta jauna piebūve, Ādaži tuvāko divu gadu laikā uzbūvēs jaunu skolu, tikai mūsu turīgā novada vadība neko tādu nevēlas darīt.

FacebookTwitterGoogle+Dalīties