Opozīcija: Vadītāju mēģinājums nokļūt labi apmaksātos amatos bija aizdomīgs

Lēmums par Garkalnes novada domes priekšsēdētāja un viņa vietnieka iecelšanu pašvaldības kapitālsabiedrību valdēs bija neizprotams un nebija pamatots. Tieši tāpēc tas viesa aizdomas, ka krāpšanā apsūdzēto priekšsēdētāja vietnieku, kuram notiesājoša sprieduma dēļ varētu nāksies atstāt savu posteni, vēlas jau laikus nodrošināt ar labu amatu.

Par to portālam “Apriņķis.lv” pastāstīja Garkalnes novada domes opozīcijas deputāts Jānis Lepsis (RA).

Viņš norādīja, ka nedz lēmumprojektā pirms sēdes, nedz arī 26. janvāra domes sēdē netika paskaidrots, kādēļ nepieciešams novada domes priekšsēdētāju Mārtiņu Gunāru Bauzi-Krastiņu (LZS) un viņa vietnieku Juri Silovu (SC) (attēlā) iecelt pašvaldības kapitālsabiedrību valdēs. Un tieši šī iemesla dēļ J. Lepsis esot rosinājis savus kolēģus – opozīcijas deputātus no partijas “Vienotība”, “Reģionu alianses” un Nacionālās apvienības – šo priekšlikumu neatbalstīt, ko viņi arī esot izdarījuši.
“Lēmumprojektā pirms sēdes nekas nebija paskaidrots, pirmkārt, kādēļ vispār nepieciešams paplašināt valdes šajos uzņēmumos, un, otrkārt, kādēļ valdes locekļa amatiem tiek virzīti tieši šie divi kandidāti. Un arī domēs sēdē nedz domes priekšsēdētājs, nedz viņa vietnieks to deputātiem nepastāstīja,” sacīja J. Lepsis.

Viņš teica, ka viņam lēmums par šo abu kungu iecelšanu labi apmaksātajos amatos esot liecies nesaprotams. “Piemēram, cik zinu “Garkalnes komunālserviss” strādā ar labiem rezultātiem. Ar otru pašvaldības uzņēmumu ir līdzīgi. Un tieši šī iemesla dēļ man nav saprotams, kāpēc ir jāveic izmaiņas uzņēmuma valdēs. Tas ir pilnīgi nevajadzīgi!” klāstīja J. Lepsis.

Vienlaikus viņš arī pieļāva, ka abus kungus “Garkalnes komunālservisa” un “Garkalnes inženiertīklu” valdēs grasījās iebīdīt ne jau tāpēc, lai viņi tiktu pie papildus ienākumiem. Pēc J. Lepša stāstīta, visdrīzāk, ar šo lēmumu centās panākt, lai par krāpšanu apsūdzētais J. Silovs nepaliktu bez labi apmaksātas darbavietas pēc tam, kad notiesājoša sprieduma dēļ, viņam vajadzēs vietnieka amatu pašvaldībā atstāt. “Šķiet, ka tieši tas arī bija iemels, kādēļ tika rosināts paplašināt valdes locekļu skaitu. M.G. Bauze-Krastiņš kā kandidāts uz “Garkalnes komunālservisa” valdes locekļu amatu bija tikai tāpat vien, lai neizskatītos aizdomīgi,” domā J.Lepsis.

Jau ziņots, ka otrdien, 26. janvāra domes sēdē, neizdevās mēģinājums Garkalnes novada domes vadītājam Mārtiņam Gunāram Bauzem-Krastiņam un viņa vietniekam Jurim Silovam nodrošināt papildus vairāk nekā tūkstoti eiro lielu ienākumus. Novada mērs bija vēlējies kļūt par “Garkalnes komunālservisa” valdes locekli, tādējādi ik mēnesi nodrošinot papildu ienākumus 1300 eiro apmērā. Savukārt viņa vietnieks J. Silovs, kurš apsūdzēts krāpšanā, par darbu “Garkalnes inženiertīklos” tādējādi būtu saņēmis papildus 1040 eiro.

Tāpat zināms, ka tiesā šobrīd tiek skatīta krimināllieta, kur J. Silovs ir apsūdzēts krāpšanā. Apsūdzība celta par notikumiem, kas risinājušies, kad viņš vēl pildījis Garkalnes novada mēra pienākumus iepriekšējā domes sasaukumā. Amatpersona slēpusi ar dienesta automašīnu “Toyota Land Cruiser” izraisītās avārijas pēdas un vēlējusies izkrāpt apdrošināšanas atlīdzību.

Šobrīd šī krimināllieta tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā, jo apsūdzētais pārsūdzēja Rīgas rajona tiesas spriedumu, ar kuru viņš tika atzīts par vainīgu, piespriežot trīs gadus ilgu cietumsodu.
Foto: Zigismunds Zālmanis, “Nikon”
Avots: www.aprinkis.lv

FacebookTwitterGoogle+Dalīties

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *